Novinky a akcie e-mailom
Chcete od nás dostávať novinky priamo na váš e-mail?

Pracovná agentúra

Úvod Pracovná agentúra

Výber pracovnej agentúry

Ak sa chystáš pracovať do zahraničia, výber pracovnej agentúry je jedna z najdôležitejších veci a mal by si jej prikladať spolu s výberom pracovného miesta najväčšiu pozornosť. Spoľahlivá resp. najlepšia pracovná agentúra je taká, ktorá ti všetko vysvetlí, vždy ti odpovie na tvoj email alebo telefonát a nezabúda na teba ani v zahraničí. Dobrá pracovná agentúra sa rovná polovica úspechu.

 

Čo musí splňať pracovná agentúra

V minulosti museli mať pracovné agentúry povolenie na sprostredkovanie práce za úhradu od Ústredia práce, rodiny a sociálnych vecí. V súčasnej dobe postačuje agentúram, ktoré chcú posielať pracovníkov do zahraničia, len živnostensky list na sprostredkovanie zamestnania. Pozri si náš blog o práci v zahraničí, pokiaľ sa chystáš za prácou vonku.

 

Referencie pracovnej agentúry

Na Slovensku existuje množstvo pracovných, personálných a sprostredkovateľských agentúr. Pred vycestovaním je dobré si agentúru preklepnúť a venovať dostatok času vyhľadaniu referencií a skúseností uchádzačov, ktorí s danou pracovnou agentúrou vycestovali do zahraničia už v minulosti.

 

Zoznam pracovných agentúr

Ústredie práce sociálnych vecí a rodiny poskytuje a pravidelne aktualizuje na svojom webe oficiálny zoznam pracovných agentúr.

Copyright 2018 - 2020 © pracaprimori.sk